Wspólnoty Parafialne > Oaza Młodzieżowa

Oaza Młodzieżowa
(Ruch Światło-Życie)

„Musimy się pogodzić ze wszystkim, co pochodzi od Boga, bo za wszystkim, nawet za tym, czego nie możemy zrozumieć, kryje się miłość Boga”.
Ks. Franciszek Blachnicki

Historia

Ruch ten powstał w latach 70- tych XX wieku w Polsce, jego założycielem jest czcigodny Sługa Boży- ks. Franciszek Blachnicki.
Ruch gromadzi ludzi w różnym wieku; dzieci, młodzież, dorosłych, jak i kapłanów, zakonników, zakonnice, członków instytutów świeckich oraz rodziny (Domowy Kościół- Oaza Rodzin).
Odpowiednia dla każdej z tych grup formacja, stara się formować dojrzałych i świadomych chrześcijan oraz ożywiać lokalne wspólnoty Kościoła- parafie, dekanat, diecezje.
Znakiem jest symbol i słowa
ΦΩΣ ΖΩΗ (czyt. fos-zoe) greckie słowa „światło” i „życie”, krzyżujące się na literze „omega”, która tutaj jest symbolem Ducha Świętego, popularnie mówi się na to „foska”.